سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز


0

پودر اینوفولیک برای کسی که در معرض یائسگی هست

سلام وقت بخیر. ایا کسی که در معرض یایسگی زودرس هست. ذخیره amh:0.02

Fsh:21.9

Lh:19.7

میتونه از پودر اینوفولیک استفاده کنه؟ ایا این پودر باعث کاهش استروژن میشود؟

مرتب سازی پاسخ ها
 • 3 +

  سلام باران جان اول سن شما در پاسخ به این سوال بسیار مهم است بطور کلی

  اینوفولیک ترکیبی از میواینوزیتول و اسید فولیک   است که اختلالات متابولیکی و هورمونی را بهبود می بخشد، چرخه های قاعدگی را تنظیم می کند و باروری را بهبود می بخشد.

  افزایش کیفیت تخمک، برای بیماران مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) ایده آل است.
  سطح انسولین را در بیماران مقاوم در برابر انسولین عادی می کند.
  در طول 8 روز پس از 1 قرص، میزان استروژن را کاهش می دهد
  تخمک های سالم را ارتقاء می دهد.
  سطوح آزاد تستوسترون (هورمون مردانه) بالا را اصلاح می کند.
  میواینوزیتول یک عنصر کلیدی در مایع فولیکولی تخمک سالم است. بیماران مبتلا به PCOS یا بیماران مسن اغلب فاقد میواینوزیتول هستند و بنابراین تخمک های با کیفیت پایین را تولید می کنند و در نتیجه احتمال ابتلا به بارداری را کاهش می دهند.

  این روند متابولیسم، روند هورمونی و فولیکولار را در بدن طبیعی می کند. بیماران مبتلا به PCOS اغلب به علت مقاومت به انسولین در هنگام کاهش وزن دچار مشکل می شوند. اینوفولیک نیز به این مسئله کمک خواهد کرد. هورمون های زیر نقش مهمی در چرخه باروری یک زن بازی می کنند:

  استروژن
  هورمون تحریک فولیکول (FSH)
  هورمون Luteinizing ) LH)
  برای اینکه یک زن باردار شود، مهم است که هورمون های او در تعادل باشند. اگر یکی از هورمون ها در تعادل نباشد، عملکرد یا تولید هورمون های دیگر به خطر می افتد. مهم است که توجه داشته باشید که هورمون های دیگر، مثلا انسولین که هورمون متابولیکی است، ممکن است بر تولید هورمون های دیگر تأثیر بگذارد. تولید هورمون ها در یک چرخه کار می کند و اگر هیچ یک از هورمون ها تولید نشود و یا به طور متوالی تنظیم نشود، چرخه دچار مشکل می شود یا ناپدید می شود. تولید استرادیول در تخمدان برای تنظیم و انتشار موارد زیر مهم است:

  هورمون تحریک کننده فولیکول (FSH) : به یاد داشته باشید FSH مسئول رشد فولیکولها (کیسه ای که در آن تخمک ها تولید می شود) و تخمک ها است.
  هورمون Luteinizing ) LH): که مسئول انتشار تخمک های غالب در طی تخمک گذاری است .
  - بدون تنظیم استروژن، مغز سطح FSH و LH را افزایش می دهد. افزایش سطح FSH منجر به ایجاد تعدادی از فولیکول ها خواهد شد اما تخمکی آزاد نمی شود زیرا سطح LH بالاتر از حد نرمال است. خانم ها با تعداد ثابتی فولیکول (± 400 هزار) متولد می شوند. چندین فولیکول در هر ماه رشد می کند، اما معمولا تنها یک فولیکول غالب تخمک را آزاد میکند

  - پس از تخمک گذاری، فولیکولی که تخمک را آزاد می کند، تبدیل به یک جسم زرد خواهد شد که پروژسترون را برای آماده سازی رحم برای کاشت (ضخیم شدن اندومتر) نطفه تولید می کند. اگر تخمک گذاری صورت نگیرد، ممکن است سطح پروژسترون افزایش نیافته و فاز قاعدگی وجود نخواهد داشت، زیرا اندومتری رشد نمی کند.

  - کیفیت تمام فولیکول ها یکسان نیست و عوامل متعددی بر رشد طبیعی فولیکول و تخمک تأثیر می گذارند. به طور معمول، بهترین فولیکول های با کیفیت در مراحل اولیه زایمان مورد استفاده قرار می گیرند (اندازه طبیعی فولیکول برای بارداری ) و با افزایش سن خانم (بالاتر از 35 سال)، تعداد فولیکول ها و کیفیت فولیکول ها کاهش می یابد تا زمانی که فولیکول ها ناپدید می شوند(یائسگی)
  دوست عزیز در توضیحات فوق سعی کردم به زبان ساده برای شما توضیح دهم که درون بدنتان چه اتفاقاتی می‌افتد و مصرف اینو فولیک چه کارآیی دارد با توجه به همه اینها به شما توصیه می‌شود تحت نظر یک متخصص غدد و زنان باشید و برای درمان از آنها کمک بگیرید تا بتوانید یائسگی را به تاخیر بیندازید و ضمنا اگر قصد باروری دارید هر چه سریعتر مراجعه کنید سلامت باشید

 • 1 +

  ممنون از توضیحاتتون. ۳۵ ساله هستم و مجرد. تحت نظر پزشک هستم. ولی پزشک اولم پودر اینوفولیک داد‌ که من ۲ ساشه فقط استفاده کردم ولی دو دل بودم و رفتم دکتر دیگه ایشون بمن قرص استرومارین و دوفاستون دادند. و حال من نمیدانم که این پودر استروژن را کاهش میدهد یا نه؟!

  چون دفکر میکنم که استرومارین را برای افزایش استروژن بمن تجویز کردند!؟

 • 2 +

  عزیزم پزشک برای شما هورمون درمانی شروع کردند و اینوفولیک فقط بعنوان مکمل برای شما کار می‌کند.  پیشنهاد میکنم زیر نظر پزشک از ذخیره تخمکی که باقی مانده فریز کنید تا در آینده در صورتی که ازدواج کردید و قصد بارداری داشتید این امکان برایتان باشد. موفق باشید.

 • 0

  ممنون از راهنمایی تون. ممنون میشم اگه این سوالمم جواب بدید. متاسفعانه از ۱۸ سالگی خودارضایی داشتم شاید اوایل بصورت اعتیاد بوده باشه. ولی اواخر کم بود شاید ماهی ۱ بار. آیا ممکنه خودارضایی باعث کاهش amh شود؟ آیا ممکنه باعث یایسگی زودرس شود؟ اگر دلیلش این باشه ایا دوباره برگشت به حالت عادی و منظم شدن پریود هست؟

 • 2 +

  سلام خیر دلیلش این نیست و برگشت پریود ربطی به این مسئله نداره عزیزم

 • 0

  سلام وقت بخیر. ایا پودر اینوفولیک را در دوران پریود میتوان مصرف کرد؟ممنون میشم زود جواب بدید

 • سلآموز رسمی  سلآموز رسمی سلاموزگار مدیر انجمن
  • 25 بهمن 1398
  0

  سلام باران عزیز

  پرسش شما پیشتر اینجا پاسخ داده شده است.

 • 0

  خیلی ممنون. ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم قرص استروماریرن را از روز چند پریود میتوان خورد؟

 • فاطمه احمدی  فاطمه احمدی کارشناس مامایی مدیر انجمن
  • 27 بهمن 1398
  2 +

  با سلام

  باران عزیز قرص استرومارین که همان استروژن است جهت درمان و مصارف خاص و در بیماریهای زنان مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه مصرف آن نیز بسته به مشکل فرد متفاوت است .با توجه به سوالاتی که پیش از این پرسیده اید شما مشکل pco داشته اید و احتمالا بی نظمی در قائدگی .استروژن و دوفاستون که پروژسترن هست ب ای تنظیم سیستم هورمونی شما تجویز شده .استروژن را از ابتدای سیکل تا اخر سیکل و پروژسترون (دوفاستون ) را از وسط سیکل ۱۴ تا ۱۶ سیکل به مدت ۱۰ روز استفاده کنیدارسال پاسخ

جهت ارسال پاسخ وارد حساب کاربری خود شوید
create new topic
salamooz loading ...