سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز
مطالب ویژه
خلاقیت خود را افزایش دهید تا زندگیتان دگرگون شود.
خلاقیت خود را افزایش دهید تا زندگیتان دگرگون شود.

خلاقیت را شاید بتوان به عنوان عنصری در بطن حیات بر روی زمین در نظر گرفت. آن نیرویی که طبیعت را برای خلق اشکال مختلف حیات و زیبایی‌ها و شگفتیهای بی‌نهایت آن همیشه در حرکت نگاه داشته است. اگر یک شاخه از یک گل را جدا کنید و درون ظرفی از آب قرار دهید، زمان زیادی به طول نخواهد کشید تا خلاقیت طبیعت را در شکل‌گیری ریشه‌ای که نیروی حیات پدید می‌آورد مشاهده کنید. البته زیباییها و بی‌کرانگی این قدرت شگفت‌انگیز از بس که در برابر چشمان ما بوده به نوعی از بدیهیات کرخت شده بدل شده است.

بیشتر بخوانید
اثر زیگارنیک : چرا تمرکز ندارم؟
اثر زیگارنیک : چرا تمرکز ندارم؟

نداشتن تمرکز یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می شود راندمان ما کمتر شود. طبیعیست که برای هیچ کدام از ما این قضیه خوشایند نیست و همه ی آدمها امروزه به دنبال پیدا کردن راهکارهایی هستند تا بازده کاریشان را ارتقاء دهند. اما یکی از دلایلی که می تواند این وضعیت را سبب شود، نداشتن تمرکز برای انجام دادن کارهاست. اما چرا گاهی تمرکزمان بهینه نیست؟ در این مقاله قصد داریم برای روشن شدن این موضوع، از یک اصل روانشناسی به نام اثر زیگارنیک استفاده نماییم.

بیشتر بخوانید
استرس و اضطراب در دوران بارداری را جدی بگیرید!
استرس و اضطراب در دوران بارداری را جدی بگیرید!

اگر باردار هستید، این که قرار است یک انسان جدید را به این دنیا بیاورید هم شگفت انگیز است و هم مسئولیتهای سنگینی را بر روی دوش شما قرار می‌دهد. هم مسئولیت این امر مهم و هم شگفتی‌های متعدد پدیده بارداری باعث می‌شوند که تقریباً همه‌ی خانمها در طول دوران بارداری درجاتی از استرس و اضطراب را تجربه کنند. اما جالب اینجاست که اگرچه تقریباً همه‌ی خانمهای باردار با توصیه‌هایی در خصوص رژیم غذایی، باید و نبایدهای ورزشی، دوری کردن از دخانیات و الکل...

بیشتر بخوانید

salamooz loading ...