سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز

چرا نباید آب کتری و سماور را دو بار بجوشانیم؟

  • تیم سلامگ نویسنده: تیم سلامگ
  • نظرات: 0
  • بازدید ها: 1664
  • تاریخ : 1396/08/27

 

چرا نباید آب کتری و سماور را دو بار بجوشانیم؟

آب مجدد جوشیده شده تبدیل به مواد خطرناکی می شود که سلامتی راتهدید می کند. باید گفت که با این کار ترکیبات خطرناکی درآب جوش انباشته می گردد، به جای اینکه از این ترکیبات پاکسازی شود. از این دسته ترکیبات می توان به نیترات وفلوراید و غیره اشاره کرد.

نمک کلسیم از جمله ترکیباتی است که با این کار درآب انباشته شده وایجاد سنگ کیسه صفرا می کند و در صورت مصرف بیش از حد این آب بروز سنگ های کلیوی را نیز به همراه خواهد داشت.

 

آب جوشیده چگونه بر روی بدن اثر می گذارد؟

نیترات یک ماده سمی است، زمانی که این ماده موجود در آب در معرض حرارت بالا قرار می گیرد ترکیبات نیترات آن کاملا تغییر یافته و به مواد سمی تبدیل می گردد. گفتنی است که این ماده به شدت سرطان زا بوده و انواع سرطان ها را ایجاد می کند.

آرسنیک نیز یک ماده مسموم کننده می باشد که مصرف طولانی مدت آب های دوباره جوشیده شده باعث بروز مشکلات جدی برای بدن چون سرطان، بیماری های قلبی، مشکلات عصبی وحتی ناباروری می شود.

جذب فلوراید بالا نیز باعث ایجاد مشکلات عصبی می شود که این اتفاق در کودکان منجر به تاخیر شناختی می گردد.

 

چگونه میتوان از این مشکل پیشگیری کرد؟

برای اینکه از این مشکلات درامان بمانید کافی است کتری را از آب جوش سرد شده خالی کرده و مجددا آب بریزید و بجوشانید.

البته برای احترام به طبیعت و پاسداشت منابع محدود آب، سلامگ توصیه می کند که از آبی که یک بار جوشیده شده و سرد شده برای آشامیدن استفاده کنید. حتی آبی که بیش از یک بار جوشیده شده را نیز دور نریزید و از آن برای مصارفی دیگر نظیر شستشو، آبیاری گلدانهای منزل و یا باغچه خانه خود نیز می توانید بهره ببرید. 

6
salamooz loading ...