سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز

کرونا در بارداری

  • تیم سلامگ نویسنده: تیم سلامگ
  • نظرات: 0
  • بازدید ها: 1591
  • تاریخ : 1398/12/15

با توجه به انتشار ویروس کرونا، هم اکنون یکی از مهمترین دغدغه زنان بارداردر خصوص این بیماری و عوارض و خطرات آن برای جنین است که با توجه به پژوهش های صورت گرفته تا به امروز گزارشی در پاسخ به پر تکرارترین سوالات در این زمینه توسط جناب آقای دکتر ملک زاده منتشر شده که شما را به مطالعه آن دعوت می کنیم. 

  • آیا زنان باردار بیش از سایر افراد در معرض ابتلا به بیماری کرونا، عوارض و مرگ و میر ناشی از آن هستند؟

اطلاعات حاصل از گزارش های علمی به چاپ رسیده تاکنون، در مورد میزان خطری که بیماری کرونا زنان باردار را تهدید می کند، همچنان ناکافی است.  زنان باردار تغییرات فیزیولوژیک و ایمونولوژیکی را تجربه می کنند که ممکن است آنها را برای عفونت های تنفسی از جمله بیماری کرونا مستعد کند.  با توجه به تجربیات به دست آمده از سایر عفونت های کوروناویروسی (مثل سارس و مرس) وعفونت های ویروسی تنفسی دیگر مثل آنفلوانزا، زنان باردار ممکن است در معرض خطر بیماری شدیدتر، عوارض و مرگ و میر بالاتر در مقایسه با سایرین باشند. زنان باردار لازم است اقدامات پیشگیرانه، از قبیل شست و شوی مرتب دست ها و خودداری از تماس با افراد بیمار برای جلوگیری از ابتلا به عفونت را مد نظر داشته باشند.

 

کرونا در بارداری

 

  • آیا زنان باردار مبتلا به کرونا در معرض خطر بالاتری از نظر نتایج نامناسب حاملگی هستند؟

اطلاعاتی در مورد نتایج نامناسب حاملگی در زنان باردار مبتلا به کرونا در دسترس نیست. از دست دادن حاملگی، از جمله سقط و زایمان زودرس، در تعدادی از بیماران مبتلا به سایر کوروناویروس ها (مثل سارس و مرس) در دوره ی بارداری دیده شده است. وجود تب با درجات بالا در سه ماهه ی اول بارداری میزان خطر برخی از اختلالات حاملگی را بالا می برد.

 

کرونا در بارداری

 

  • آیا زنان باردار مبتلا به کرونا، ویروس را به جنین خود منتقل می کنند؟

 ویروس عامل بیماری کرونا عمدتاً  از طریق تماس نزدیک و قطرات تنفسی منتقل می شود. این که زن باردار مبتلا به کرونا می تواند بیماری را به جنین یا نوزاد خود از سایر راه ها منتقل کند هنوز به درستی مشخص نیست. در هر حال تا کنون نوزادان متولد از مادران مبتلا به کرونا که مورد تست قرار گرفته اند، هیچ یک برای این ویروس نتیجه مثبت نداشته اند و تاکنون ویروس در نمونه های به دست آمده از مایع آمنیوتیک (مایع اطراف جنین در داخل رحم) یا شیر مشاهده نشده است.

 

6
salamooz loading ...