سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز

15 اردیبهشت، روز جهانی ماما

  • تیم سلامگ نویسنده: تیم سلامگ
  • نظرات: 1
  • بازدید ها: 2876
  • تاریخ : 1399/02/15

آینده‌ی هر جامعه‌ای در گرو سلامت مادران و نسلی است که زاده می‌شوند و رشد می‌کنند. سلامت مادران از زمانی که برای بارداری تصمیم می‌گیرند تا هر لحظه از دوران پر مخاطره‌ی بارداری و زایمان را ماماها عاشقانه پوشش می‌دهند و حامی مادران در این دوران حساس از زندگیشان هستند.

 

 

سازمان بهداشت جهانی از سال 1992 روز پنجم از ماه می برابر با 15 اردیبهشت را به طور رسمی روز جهانی ماما نامگذاری کرد تا بهانه‌ای باشد برای پاسداشت تلاش ها و زحمات بی دریغی که این عزیزان برای سلامت مادران و نوزادان در سراسر جهان انجام می‌دهند. شعار روز جهانی ماما در سال 2019 به انتخاب این سازمان، ماما: مدافع حقوق زنان اعلام شده است.

 

 

نقش و اهمیت خدمات ماماها در زنجیره‌ی خدمات سلامت جایگزین ناپذیر است. البته متاسفانه امروزه در جامعه ما شاید به دلیل محدودیت سواد سلامت افراد در دریافت صحیح خدمات ارایه شده، بسیاری از مراقبتهایی که بایستی از طریق ماما صورت گیرد جای خود را به ماندن در صف های طولانی انتظار در مطبهای متخصصین زنان، زایمان و نازایی داده است. این موضوع هم سبب افزایش هزینه‌های سلامت خانوار شده و هم فشار کاری این متخصصین ارزشمند را برای مراقبتهایی بعضاً ساده افزایش می‌دهد.

سلاموز آرزومند شادابی و تندرستی برای همه‌ی کسانیست که با عشق برای سلامت جامعه زحمت می‌کشند، بویژه ماماهایی که عاشقانه برای سلامت مادران و نسل آینده‌ی جامعه تلاش می کنند. روزتان مبارک.

 

12
salamooz loading ...