سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز

9 اردیبهشت : روز روانشناس و مشاور

  • تیم سلامگ نویسنده: تیم سلامگ
  • نظرات: 0
  • بازدید ها: 1129
  • تاریخ : 1398/02/05

نهم اردیبهشت ماه روز روانشناس و مشاور است. اهمیت سلامت ذهن و روان بر کسی پوشیده نیست. البته در مقایسه با بعد جسمانی سلامت، ابعاد روانی سلامت انسان بسیار پیچیده‌تر و ناآشکارتر است. روانشناسی علمی است که با شیوه‌هایی مبتنی بر پژوهش و تجربه به مطالعه این بعد پیچیده از وجود انسان می‌پردازد که خلق و خو، احساسات و عواطف، رفتارها و داستانهای زندگی انسانها را در بر می‌گیرد. اهمیت مشاوره و روانشناسی در دنیای پیچیده‌ی امروزی که شکل روابط انسانی و چالشهای متعدد و جدیدی را در زندگی انسانها پدید آورده است بیش از هر زمان دیگری در گذشته هاست. حل و فصل کردن بسیاری از چالشهای زندگی امروز بدون دریافت مشاوره و کمک این متخصصین دشوار و غیر ممکن خواهد بود. فرهنگ دریافت مشاوره و خدمات روانشناسی در جوامع بیشتر توسعه یافته به خوبی جای خود را یافته است و بعنوان مثال در کنار شخصیتهای بزرگ سیاسی، ورزشی، بازیگران و سخنرانان بزرگ مشاورانی برای تقویت سلامت ذهن و روان حضور دارند. 

 

روانشناس

 

روانشناسی حرفه ی بسیار حساسی است. در واقع راهکاری که روانشناس به مراجعه کننده می‌دهد می تواند مسیر زندگی وی را به کلی تحت تاثیر خود قرار دهد. چراکه شخص مراجعه کننده ممکن است در لبه پرتگاه زندگی خود باشد و کلمه به کلمه سخنان روانشناس در روح و روان وی نفوذ کرده و آنرا ملاک تصمیم گیری های مهم زندگی خود قرار دهد.

 

روانشناس

 

روانشناس کمک می کند تا انسانها با شناخت بیشتر نسبت به خود و ابعاد عمیقتری از لایه‌های ذهن، با توانمندی بیشتری به مبارزه با چالش‌های زندگی بروند. یک مشاور و روانشناس خوب کمک می‌کند تا امید دوباره در دل‌ها زنده شود و افراد با بهترینِ خودشان به مصاف دشواریهای زندگیشان بروند. گاهی این مشکلات  آنقدر حل نشدنی به نظر می‌رسند که شاید متصور شدن ادامه زندگی را سخت کنند. اما پشت هر فکر، احساس و رفتار ما آدمها لایه‌های پنهان بسیاری از فرایندهای ذهنی، خاطرات فراموش شده اما تاثیرگذار، انگیزه‌های نادانسته و ناخودآگاه و هزاران داستان مبهم و غبار گرفته وجود دارد که روانشناس همچون آبی زلال غبارها را شسته و خودِ ما را به ما نشان می‌دهد.  در بزرگداشت علم روانشناسی همین بس که رسالتش " شفای روح"  است. امیدوار هستیم که از دشواریهای زندگی به دور باشید و اگر روزی بر آینه‌ی روحتان غباری نشست، با دریافت مشاوره و راهنمایی از یک روانشناس شادکامی و لبخند را دوباره باز بیابید.

 

مشاور

 

سلاموز روز روانشناس را به همه ی روانشناسان عزیز سرزمینمان، شادباش عرض می‌نماید. 

 

7
درباره نویسنده
با سواد سلامت شوید!

نظرات
ثبت نظر
salamooz loading ...