سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز

به جای مُسکن ها از ضد دردهای طبیعی استفاده کنید


استفاده بی رویه از مسکن ها می تواند عوارضی به دنبال داشته باشد که سال ها بعد خود را نشان دهند و سلامت اندام های حیاتی شما مانند کلیه ها و کبد را به مخاطره بیندازند. بهترین گام برای مصون ماندن از این عوارض، از بین بردن درد و کاهش طول دوره آن، از طریق مواد غذایی طبیعی است که در هر آشپزخانه ای یافت می شود. خوشبختانه برخی از مواد غذایی این قابلیت را دارند که بدون ایجاد عارضه جدی در کاهش سردرد، درد مفاصل و یا سایر دردهای آزاردهنده موثر واقع شوند. در ادامه شما را با برخی از این مواد آشنا می کنیم.

 

زردچوبه

 زردچوبه حاوی ماده ای به نام کورکومین است که دارای خواص ضد التهابی است. کورکومین به دلیل خاصیت ضد التهابی و نیز متوقف کردن انتقال ‌دهنده عصبی از فرستادن سیگنال درد به مغز جلوگیری کرده و می ‌تواند در تسکین درد موثر باشد. همچنین کاهش شانس ابتلا به آلزایمر و نیز برخی سرطان ‌ها از دیگر خواص این ترکیب شیمیایی است که می ‌تواند به ‌عنوان قرص یا با افزودن زردچوبه به رژیم غذایی وارد بدن شود.

 

 

کندر

 خواص ضدالتهابی این گیاه به اسیدهای بوسولیک مربوط می‌ شود که بر اساس تحقیقات توانایی بهبود گردش خون، از جمله خون ‌رسانی به مفاصل و پیشگیری از التهاب را با سد کردن راه گلبول‌ های سفید خون برای ورود به بافت ‌های آسیب ‌دیده دارد. این گیاه به ‌صورت پماد در داروخانه ‌ها موجود است.

 

 

اسیدهای چرب امگا 3

 امگا-3 در بهبود جریان خون و کاهش التهاب رگ‌های خونی و عصبی موثر است و التهاب و درد گردن و کمر را کاهش می دهد. مطالعات نشان داده اند کسانی که دچار گردن دردهای غیر جراحی هستند، با دریافت 1200 میلی گرم امگا 3 در روز، 60 درصد کاهش درد را گزارش کرده اند. علاوه بر این، امگا 3 خستگی، درد عضلانی، خشکی و خارش پوست، سردرد، بی خوابی، شکنندگی مو و ناخن ها و عدم تمرکز را کاهش می دهد و برای التیام بیماری های قلبی عروقی، رماتیسم مفصلی، آسم و کاهش التهاب آرتریت روماتوئید موثر است.

 

 

روغن زیتون

 اولئوکانتال موجود در این روغن دقیقا می تواند مانند ایبوپروفن عمل کند. حدود سه چهارم قاشق غذاخوری روغن زیتون برابر با 200 میلی گرم ایبوپروفن است. رژیم غذایی کشورهای حوزه دریای مدیترانه که روغن زیتون یکی از مواد اصلی آن است، از مدت ها قبل برای سلامتی انسان از جمله کاهش خطر سکته مغزی، بیماری های قلبی، سرطان پستان، سرطان ریه و برخی از انواع فراموشی مفید تشخیص داده شده بود.

 

 

پوست بید

 مردم از قرن ها پیش، برای کاهش التهاب که علت بسیاری از دردها به شمار می آید، از پوست درخت بید استفاده می کردند. پوست بید سفید به طور سنتی برای درمان استئوآرتریت، کمردرد، و سایر بیماری های دردناک مانند تاندونیت استفاده می شده است. شما همچنین می توانید برای کمک فوری به کسانی که سردرد دارند، از آن استفاده کنید. سالیسین ماده تشکیل‌دهنده فعال در پوست درخت است که در معده به اسید سالیسیک تبدیل می ‌شود و خاصیت ضد التهابی و ضد درد دارد.

 

 

فلفل قرمز

کپسایسین یک ماده شیمیایی است که در فلفل وجود دارد و جایگزین خوبی برای مسکن هایی چون ایبوپروفن است، خصوصاً در افرادی که از دردهای عضلانی، سردردهای مکرر، درد مفاصل رنج می برند. کپسایسین با تحریک کردن پایانه‌های اعصاب و کاهش ماده شیمیایی انتقال‌ دهنده سیگنال‌های درد، نوعی مسکن موثر به حساب می‌آید.

 

 

اگر از یک بیماری دردناک رنج می برید می توانید فلفل چیلی را به رژیم غذایی خود به طور منظم اضافه کنید. برای درمان دردهای حاد نیز می توانید از کرم های حاوی کپسایسین برای ماساژ بخش آسیب دیده استفاده کنید.

  

منبع: آوای سلامت

 

14
salamooz loading ...