سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز

این 6 نوع سبزی را برای رسیدن به تناسب اندام فراموش نکنید.


یکی از مهمترین توصیه ها برای کاهش وزن سریع، استفاده روزانه از میوه ها و سبزی هاست. اما نکته قابل توجه آن است که همه میوه ها به دلیل داشتن قند و کالری بالا، چنین خاصیتی ندارند و حتی می توانند باعث چاقی شوند. بنابراین برای کاهش وزن موثر باید سراغ میوه ها و سبزیجاتی بروید که فیبر بیشتری دارند و منجر به کاهش اشتها و جلوگیری از گرسنگی می شوند. در ادامه 6 نوع سبزی را به شما معرفی می کنیم که به شما را به اهداف کاهش وزن تان بیشتر نزدیک می کنند.

 

 

آووکادو:

 

آووکادو دارای مقادیر مناسب اسيدهای چرب غيراشباع تک زنجيره است که در چربی سوزی شکم، نقش بسیار مهمی دارد. همچنين آووکادو حاوی ۲۰ نوع ماده مغذی ضروری مانند فيبر، پتاسيم، ویتامين ای و اسيد فوليک است. کسانی که از آووکادو به صورت منظم در برنامه غذایی خود استفاده می کنند، شکر کمتری مصرف کرده و شاخص توده بدنی و سایز دور کمر آنها نيز کمتر است.

 

 

تخم کدو:

 

تخم کدو حاوی مواد معدنی ضروری مثل آهن، فسفر و منيزیم است و منبع بسيار خوب عنصر روی نيز به شمار می رود. تخم کدو سرشار از آنتی اکسیدان بوده و بيماری های قلبی و چاقی را نيز کاهش می دهد.

 

 

ليمو ترش:

 

بين مصرف ليمو ترش و کاهش وزن رابطه وجود دارد. توجه داشته باشید که به هنگام خرید، ليموهایی رو انتخاب کنيد که سفت و نسبت به اندازه شان، سنگين باشند و پوست براق داشته باشند و رنگ شان هم سبز تيره باشد.

 

 

فلفل سبز:

 

فلفل سبز سرشار از ویتامين ث بوده که اثر چربی سوزی خوبی دارد. بنابر مطالعات، کسانی که دچار کمبود ویتامين ث هستند، چربی اندوخته بيشتری در بدن خود دارند. پس خوردن ميوه ها و سبزیجاتی که منبع این ویتامين هستند، می تواند بدن را به سوی چربی سوزی سوق بدهد.

 

 

کلم پیچ:

 

این سبزی، سرشار از کلسيم است که به چربی سوزی و کاهش سایز دور کمر کمک می کند. کلم پیچ حاوی آهن و لوتئين (ویتامين چشم) است.

 

 

کاهو:

 

 کاهو سرشار از فيبر، ویتامين ث، فولات و منگنز است و احتمال تمایل شما به دسر یا پرس دوم بشقاب غذا را بسیار کاهش می دهد.

 

 

منبع: دفتر آموزش و ارتقای سلامت

 

 

14
salamooz loading ...