سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز

قطعاً با موهای زیبا و درخشان، بسیار جذاب تر خواهید بود: زرده تخم مرغ یک راهکار فوق العاده است.


راه های زیادی برای تقویت موها و زرق و برق دارکردن آنها وجود دارد، اما یکی از موثرترین روش ها برای تقویت و حفظ موهایتان، استفاده از برخی روش های خانگی موثر است که شما را از رفتن به سالن ها و صرف زمان و پول زیاد، بی نیاز می کند. تخم مرغ حاوی پروتئین زیادی است، که برای سلامتی بسیار مفید می باشد. علاوه بر این، تخم مرغ یکی از مواد غذایی مفیدی است که  باعث می شود موهای شما براق و زیبا  باشد. استفاده از تخم مرغ بر روی موها بسیار مفید بوده و زرده تخم مرغ سرشار از مواد مغذی و پروتئین هایی مانند بیوتین، فولات، ویتامین A و ویتامین D هست که تمامی این مواد مغذی برای داشتن موهای سالم و زیبا و درخشان لازم و ضروری است.

 

 

از تخم مرغ و زرده تخم مرغ چطور استفاده کنیم؟

 تخم مرغ به صورت ماسک مو:

جلوگیری از ریزش مو: مالیدن موضعی زرده تخم مرغ به پوستِ کفِ سر، به ریشه موها ویتامین منتقل می کند. این یعنی موهای جدید قوی تر رشد خواهند کرد و کمتر در خطر ریزش و شکستگی هستند. وقتی موها زیاد نریزد موهای سرتان نیز پرتر خواهد شد. حتی ممکن است موها سریعتر نیز رشد کنند. می توانید با استفاده از زرده تخم مرغ و روغن زیتون یک ماسک مو درست کنید تا از مزایای زرده تخم مرغ برخوردار شوید. همچنین می توانید از یک تخم مرغ خام کامل بدون اینکه با چیزی ترکیبش کنید استفاده کنید. تخم مرغ خام می تواند باعث رطوبت رسانی عمیق به موها شود. برای این منظور تخم مرغ یا تخم مرغ و روغن زیتون را بهم بزنید تا میکس شوند. سپس این ماده تهیه شده را به سرتان بمالید. مطمئن شوید که بالای سر و پایین موها را به ماسک مو آغشته کرده اید. این ماسک مو را برای یک ساعت روی موهایتان بگذارید و سپس بشویید.

 

 

صافی موها: استفاده از زرده تخم مرغ باعث صافی مو نیز می شود . مخلوط زرده با آوکادو برای این منظور بسیار مفید است و باعث تقویت مو می شود. این ترکیب را می توانید به مدت 15 دقیقه روی سرتان بگذارید سپس با آب سرد بشویید. موهای شما پس از شستن دیگر مثل قبل نیست.

 

 

جلوگیری از شوره سر: زرده تخم مرغ شامل اسیدهای چرب نیز هست که  برای موهای شما بسیار مفید است و به بهبود پوست کمک می کند و همچنین با مسائل مربوط به شوره سر و پوسته پوسته شدن مبارزه میکند. برای این منظور زرده تخم مرغ را یک بار در هفته قبل از اینکه به حمام بروید به موهایتان بزنید. اینکار به درخشش موهای شما کمک خواهد کرد و همچنین  از شکنندگی موهای سرتان جلوگیری میکند.

 

 

تخم مرغ بخورید:

می توانید به عنوان راهی برای داشتن موهای سالمتر تخم مرغ های بیشتری را وارد برنامه غذایی تان کنید. خوردن تخم مرغ به عنوان صبحانه می تواند با تامین ویتامین های B و فولات به سلامت موهایتان کمک کند. هرچه وضعیت تغذیه تان بهتر باشد، ظاهر موها نیز بهتر خواهد شد.

 

 

مکمل هایی که ترکیبشان الهام گرفته شده از زرده تخم مرغ است، مصرف کنید.

می توانید با استفاده از این مکمل ها بدون اینکه زرده تخم مرغ بخورید از مواد مغذی درونش استفاده کنید. اما هنوز شواهد محکمی مبنی بر اینکه این مکمل ها به اندازه مصرف خودِ زرده تخم مرغ برای سلامت موها مفید باشذ؛ وجود ندارد. فقط یادتان باشد که اگر می خواهید از این مکمل ها استفاده کنید حتما ابتدا با پزشکتان مشورت کنید.

 

 

توجه داشته باشید:

مشخص شدن اثرات مثبت استفاده از زرده تخم مرغ در بهبود موها ممکن است چندین هفته طول بکشد، بنابراین صبور باشید. با اینکه استفاده از زرده تخم مرغ برای بهبود ظاهر و سلامت موها ممکن است برای همه کارساز نباشد اما روشی کم هزینه و ساده است که ارزشش راد دارد  امتحانش کنید. استفاده از زرده تخم مرغ برای موها یک درمان بسیار کم خطر است. با این حال توجه داشته باشید اگر به تخم مرغ حساسیت دارید، از آن حتی به صورت موضعی و روی سر خود نیز استفاده نکنید.

 

 

12
salamooz loading ...