سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز

مزایای شگفت انگیز سیر!


سیر قدیمی ترین گونه شناخته شده گیاه دارویی یا ادویه ای است که وجود دارد و بومی آسیای مرکزی است. انسان بیش از 3000 سال پیش ویژگی های درمانی این گیاه سحرآمیز را کشف کرد. لویس پاستور، دانشمندی که روش پاستوریزه کردن را کشف کرد، به طور موثر از ویژگیهای ضد باکتریایی سیر در سال 1858 استفاده نمود.

پزشکان جراحی جنگ جهاني اول، از مزاياي سلامتي آب سير به عنوان يك ضدعفوني كننده براي درمان زخم هاي جنگي استفاده كردند. سیر شامل مواد معدنی مفید مانند فسفر، کلسیم و آهن، و ید، گوگرد و کلر است. از لحاظ ترکیبات آلی، یکی از منابع نادر آلیسین، آلسیساتین 1 و 2 است. 

 

مزایای سلامتی سیر در زیر بیشتر توضیح داده شده است.

 

افزایش هضم غذا

اضافه کردن روزانه سیر در رژیم غذایی شما در از بین بردن هر گونه مشکلات گوارشی کمک می کند و به عملکرد طبیعی روده ها برای هضم خوب یاری می رساند. حتی تورم یا تحریک معده میتواند با سیر برطرف شود.

 

دیابت را کنترل می کند.

دیابت می تواند به کلیه ها آسیب برساند، عملکرد سیستم عصبی را مختل کند، باعث اختلالات قلب و حتی منجر به ضعف بینایی شود. روغن استخراج شده از سیر میتواند بیماران دیابتی را از این عوارض جانبی محافظت کند.

 

کاهش سطح کلسترول

از دو نوع کلسترول، کلسترول LDL (چربی بد) و کلسترول HDL(چربی خوب)، کلسترول LDL برای سلامت انسان بد است. سیر، غنی از ترکیب آلیسین بوده و به طور موثر از اکسیداسیون کلسترول LDL  جلوگیری می کند. همه کسانی که سطوح کلسترول بالا دارند باید این گیاه را در رژیم غذایی روزانه خود داشته باشند.

 

کاهش فشار خون بالا

سیر یک ماده گیاهی برای درمان فشار خون بالا است. هنگامی که در معرض فشار بالا قرار می گیرد، آلسیسین موجود در سیر، رگ های خونی را شل میکند و باعث کاهش فشار خون می شود. همچنین با کاهش تجمع پلاکت ها از ایجاد لخته خون جلوگیری می کند.

 

مراقبت از چشم

سیر غنی از مواد مغذی مانند سلنیوم، کورستین و ویتامین C است که همه آنها به درمان عفونت های چشم و تورم کمک می کنند.

 

تسکین درد گوش

سیر معمولا برای درمان گوش درد استفاده می شود، زیرا دارای خواص ضد ویروسی، ضد قارچی و آنتی بیوتیکی است.

 

درمان مشکلات روده ای

سیر باعث از بین بردن بسیاری از مشکلات روده ای مانند دیسانتری (اسهال همراه با خون مشهود در مدفوع)، اسهال، و کولیت می شود. نقش آن در تخریب کرم ها فوق العاده است. بر روی ارگانیسم های مفید در روده، که به هضم کمک می کند، تأثیر نمی گذارد، اما باکتری های مضر موجود در روده را از بین می برد.

6
salamooz loading ...