سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز

پیری را به تاخیر بیندازید: با 10 ماده غذایی شگفت انگیز ضد پیری آشنا شوید.


آیا می دانید بهترین غذاهای ضد پیری کدامند؟ در زیر لیست این موادغذایی را مشاهده می کنید!

 

توت ها                 پیازها                 ماهی             لوبیا                 شکلات تیره       

                                         ماست               کلم بروکلی          زنجبیل              سیر                          آجیل

 

رژیم غذایی ضد پیری:

فرایند پیری ناگزیر اتفاق می افتد  با گذشت هر سال، به نظر می رسد رازهای بیشتر و بیشتری برای حفظ جوانی کشف می شود. با این حال، روند پیری بخشی از زندگی است و اگر می خواهید پیش از موعد مقابله با پیری، از بروز آن پیشگیری کنید، ابتدا باید برخی از عوامل خطر پیری را بشناسید. با افزایش سن تغییرات قابل توجهی در سلامت پوست ما، شکل بدن ما، ویژگی های صورت، تحرک، انعطاف پذیری، تعادل هورمونی، بینایی، توانایی جنسی، حساسیت به بیماری های مزمن، وضعیت گوارش، استقامت، تراکم معدنی استخوان، و ده ها اثر دیگر اتفاق می افتد. در حالی که هر یک از این تغییرات بدن، با ایجاد یک رژیم غذایی ضد پیری قابل کند شدن هستند.

 

رژیم های غذایی متنوعی در بازار وجود دارد و ادعا میکنند که بدن و ذهن شما را می توانند احیا کنند و شما را ده ها سال جوانتر نمایند. حقیقت این است که بهترین راه برای جلوگیری از پیری زودرس، رژیم غذایی سالم است، در حالی که هنوز جوان و سالم هستید. به عبارت دیگر، رویکرد پیشگیرانه بهتر از درمان است. ، بهتر است که عادات غذا خوردن سالم را اتخاذ کنید و اطمینان حاصل کنید که بدن شما به طور مرتب مقادیر زیادی از مواد مغذی ضد پیری را دریافت می کند.

 

برخی از مواد غذایی ضد پیری که اثربخشی آنها ثابت شده است را با هم مرور می کنیم: 

 

انواع توت ها

یکی از اولین چیزهایی که باید به رژیم غذایی خود اضافه کنید، انواع توت ها است ، تمام انواع توت ها دارای غلظت بالایی از مواد معدنی، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها هستند که ضد سرطان هستند و می توانند سلامت سلولها را حفظ کرده و از اثرات رادیکال های آزاد جلوگیری کنند.

 

پیازها

پیاز یک ماده غذایی عالی برای محافظت از سیستم گوارش شماست و به معده برای کارکرد طبیعی کمک می کند. پیاز دارای تعدادی از مواد فعال هست که می توانند سلامت گوارشی را بهینه کنند و این جنبه از پیری را تحت کنترل خود نگه دارند.

 

ماهی

سلامت قلب یکی از مهمترین عوامل جوان ماندن است. که متابولیسم، انرژی، تحرک، استقامت و بسیاری از جنبه های دیگر زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار می دهد. برخی از ماهی ها مانند ماهی قزل آلا و ماهی تن غنی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند و ضروری هستند که به بدن شما برای ایجاد تعادل در اسیدهای چرب ضروری که برای جلوگیری از پیری زودرس لازم هستند، کمک می کند. دریافت چربی های ضروری از ماهی می تواند قلب و بدن شما را سالم نگه دارد.

 

لوبیا

لوبیا دارای فیبرو مواد معدنی می باشد که هر دو برای سلامتی کلی بسیار مهم هستند. لوبیا می تواند برای جلوگیری از گرفتگی و یبوست مناسب باشد. علاوه بر این، فیبر آن می تواند سطح کلسترول را پایین بیاورد و آهن، پتاسیم و ویتامین B موجود در آن می تواند کارایی متابولیک، افزایش گردش خون و کاهش فشار خون را به دنبال داشته باشد.

 

شکلات تیره

به نظر می رسد شکلات  فوق العاده برای پیشگیری از پیری زودرس کمک کننده است. شکلات تیره پراز فلاونوئیدها است که پوست را در مقابل انواع مختلف اشعه UV محافظت می کند. قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید، روند پیری را سرعت می بخشد، و از آنجا که پوست بخش قابل توجهی از بدن ما است، جوان نگه داشتن آن بسیار مهم است.

 

ماست

این غذای نسبتا معمولی غنی از کلسیم و پروبیوتیک است، به این معنی که از پوکی استخوان و از دست دادن تراکم استخوان محافظت می کند، و سلامت روده را بهینه می کند.

 

کلم بروکلی

انواع سبزیجات دارای خواص ضد پیری هستند، اما بروکلی و سبزیجات برگ سبز بسیار مفید هستند. بروکلی غنی از آنتی اکسیدان ها و همچنین ویتامین ها و مواد معدنی است، اما به طور خاص برای توانایی های مبارزه با سرطان بسیار مورد توجه قرار می گیرد. سرطان در هر سال میلیون ها نفر از مردم جهان را مبتلا میسازند، اما بروکلی به طور مستقیم به حفاظت از شما در برابر سرطان ریه و معده کمک میکند و بنابراین دارای خواص ضد سرطانی است .

 

زنجبیل 

این ماده غذایی سنتی باید در رژیم غذایی شما باشد، زیرا  بر ده ها عملکرد از سیستم های بدن تاثیر مثبت دارد که بسیاری از آنها با افزایش سن  ارتباط دارند. یکی از بزرگترین شکایات ما درد و خستگی در مفاصل و همچنین درد بعد از انجام فعالیتهای خاص است. زنجبیل داروی ضد التهابی، ضد درد و دارای خواص آنتی اکسیدانی است که در تسکین  درد و محافظت در برابر بیماری مزمن مفید است.

 

سیر

آلیسین موجود درسیر می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، از بیماری مزمن جلوگیری کند، التهاب را کاهش دهد، از انواع خاصی از سرطان جلوگیری کند و حتی به عنوان یک عامل ضد باکتریایی و ضد ویروسی عمل کند. در کل، سیر بعنوان بهترین غذا برای کاهش سرعت روند پیری است.

 

آجیل

یکی دیگر از افزودنیهای ساده به رژیم غذایی شما برای تقویت ضد پیری، آجیل است. استفاده از آجیل گردو و پسته ، میتواند غلظت بالایی از اسیدهای چرب ضروری، پتاسیم، کلسیم، ویتامین E و پروتئین را فراهم نماید که  در کاهش فشار خون، افزایش قدرت استخوانی، کاهش التهاب، رشد و ترمیم سلول ها مفید باشد.

7
salamooz loading ...