سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز


2 +

عوارض گلوکوفاژ

سلام ممنون که به سوالات جواب می دهید. من تنبلی تخمدان دارم دکتر گلوکوفاژ برایم نوشت ولی اصلاً به من نمیسازه و کلا اذیتم سردرد و سرگیجه و معذرت می خوام بالا میاورم. می خواستم ببینم چکار کنم؟ راهی هست بهتر بشم یا برم دکتر دارومو عوض کنند؟ 

مرتب سازی پاسخ ها
 • فاطمه احمدی  فاطمه احمدی کارشناس مامایی مدیر انجمن
  • 06 آبان 1398
  3 +

  با سلام 

  قرص متفورمین (گلوکوفاژ)  درمان دیابت نوع ۲ است. اما در مورد مشکل شما بطور خاص جهت تنظیم کارکرد تخمدان تجویز شده و علائمی که ذکر میکنید همه از عوارض احتمالی این دارو است. بهتراست حتما جهت تعویض یا قطع دارو با پزشکتان مشورت کنید.

 • 2 +

  قرص مت فورمین داروی مناسب کنترل قند است که در جهت تنظیم عملکرد تخمدانها تجویز می گردد از عوارض این دارو حالت تهوع استفراغ و مشکل گوارش است که پس از گذشت مدتی پس از مصرف دارو این عوارض برطرف می شوند اما چنانچه قادر به تحمل این دارو نیستید می  توانید همراه غذا یا بلافاطله پس از غذا مصرف کنید .

 • 1 +

  سلام 

  اگر اصلا نمی توانید تحملش کنید باید با دکتر مشورت کنید تا تغییر دارو دهند 

 • 1 +

  سلام من دیابت نوع دو دارم برام قرص گلوکوفاژ تجویز شده و با علم براینکه این قرص کاهش وزن میده من نمیخوام وزنم کم بشه باید چیکار کنم؟

 • فاطمه احمدی  فاطمه احمدی کارشناس مامایی مدیر انجمن
  • 14 مرداد 1399
  2 +

  با سلام 

  این دارو جهت درمان مشکل دیابت شما تجویز شده و علم به اینکه عوارض دیابت در طولانی مدت اثرات جبران ناپذیری بر همه ارگان های بدن دارد و میتواند سلامت یک فرد را در صورت عدم کنترل به کلی از بین ببرد. داروهای کنترل قند خون اکثرا عوارض اینچنینی نظیر کاهش وزن دارند پس بهترین گزینه و البته درست ترین ان مصرف دارو است .شما برای کم کردن این عارضه حتما از یک مشاورتغذیه خوب کمک بگیرید.ورزش کنید و بدون استرس داروی خود را مصرف کنیدارسال پاسخ

جهت ارسال پاسخ وارد حساب کاربری خود شوید
create new topic
salamooz loading ...