سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز


2 +

سنگ کلیه

سلام وقت بخیربرای سنگ کلیه سنگ ریزه ۲میلیمتربه غیرازمایعات چه دارویی بایدمصرف کرد ممنون

 • تیم سلامگ تیم سلامگ
  • 19 فروردین 1398
  4 +

  سلام ماری عزیز
  پیش از هر چیز آرزو می‌کنیم که رنج و دردی در اثر وجود این سنگ در کلیه رو متحمل نشید.


  همونطور که در مقالات منتشر شده در سلامگ حتماً مطالعه کردید راهکارها و درمانهای متعددی برای سنگ کلیه پیشنهاد شده.
  سنگ کلیه یک عارضه‌ی نسبتاً شایع هست که خیلی ها این روزها باهاش درگیر هستند. همونطور که خودتون اشاره کردید مصرف مایعات و بویژه آب فراوون بهترین و دم دست ترین راه حل در خودمراقبتی شماست. علت اینکه مصرف مایعات تاثیر شگرفی در درمان سنگ کلیه داره برمی‌گرده به مکانیسم تشکیل سنگ در کلیه و مجاری ادراری.


  کلیه وظیفه‌ی بسیار مهم و حیاتی تصفیه‌ی خون از آلودگیها و مواد زائد رو در بدن ایفا می‌کنه. خیلی از ماها در طول روز فراموش می‌کنیم که مصرف دستکم 6 لیوان آب داشته باشیم. وقتی آب کمتری وارد بدن بشه، طبیعتاً ادرار کمتری هم بعنوان خروجی تصفیه‌ی خون توسط کلیه تولید خواهد شد. این یعنی غلظت بیشتر مواد موجود در ادرار. برخی از این مواد مثل ترکیباتی از کلسیم و اگزالات در غلظتهای بیشتر از معمول، کریستالهایی رو تشکیل می‌دن که نقطه‌ی شروع شکل گیری سنگ کلیه هستند. بنابراین با مصرف مایعات بیشتر، غلظت موادی نظیر ترکیبات کلسیمی و اگزالاتی در ادرار کمتر شده و شانس تشکیل سنگهای جدید و همچنین بزرگتر شدن سنگهای موجود کمتر می‌شه.
  نکته مهم دیگه‌ای که میشه بهش اشاره کرد اهمیت جنس سنگ کلیه شماست. رژیم غذایی و پرهیزهای غذایی بر اساس جنس و نوع سنگ کلیه با هم متفاوت هستند. برای این که جنس سنگ شما مشخص بشه نیاز به تست آزمایشگاهی دارید که در این زمینه پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری شما را راهنمایی خواهد کرد.


  در خصوص دارو درمانی برای رفع سنگ کلیه هم به خاطر داشته باشید که بهترین راهنما برای شما یک پزشک متخصص خواهد بود. چرا که ایشان با انجام معاینه دقیق خواهند توانست ریشه ایجاد سنگ کلیه رو بر اساس شواهد دقیق بررسی و مشخص کرده و بر همین اساس برای شما دارو تجویز کنند. البته داروهایی هم در داروخانه ها در دسترس هستند که بنا به درخواست شما بدون نسخه در اختیارتون قرار می گیرند. از جمله داروهای گیاهی نظیر قطره سنکل و یا پرل رواتینکس. اما انجام خود درمانی همیشه مخاطراتی و به همراه داره که در مورد داروهای گیاهی هم این مورد استثنا نیست.


  یک ترکیب معجزه آسای طبیعی هم برای درمان سنگ کلیه وجود داره که شاید مطلبش رو در سلامگ مطالعه کرده باشید. تاثیر مصرف سیاهدانه و عسل برای رفع سنگ کلیه حتی در مطالعات علمی هم به اثبات رسیده.

  بعنوان جمع بندی:
  سنگ کلیه یک مشکل نسبتا شایع هست که با اصلاح سبک زندگی قابل پیشگیری و درمانه. پیش از اقدام به خود درمانی حتماً از مشورت یک پزشک متخصص و آزمایشهای تشخیصی دقیقتر برای درمان این مشکل بهره مند بشید. نوشیدن مایعات فراوان بویژه آب رو بعنوان یک عادت سالم همیشگی تمرین کنید. اگر به سراغ داروهای گیاهی برای درمان سنگ کلیه رفتید، اون رو از داروخانه‌ها تهیه کنید. می تونید مصرف ترکیب سیاهدانه و عسل برای از بین بردن سنگ کلیه رو هم امتحان کنید.
  در پایان آرزوی شادابی و سلامتی روز افزون برای شما داریم.

   

   

 • ماری ماری ماری ماری
  • 19 فروردین 1398
  1 +

  خیلی متشکرم ازپاسختون بسیارکامل وجامع بود

   ارسال پاسخ

جهت ارسال پاسخ وارد حساب کاربری خود شوید