سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز


5 +

برای پر پشت شدن موهام چکار کنم؟

سلام برای پر پشت شدن مو چه کار کنیم؟

 • تیم سلامگ تیم سلامگ مدیر انجمن
  • 19 بهمن 1397
  1 +

  سلام پارمین عزیز

  آیا مشکل ریزش مو هم دارید و یا اینکه تنها علاقمندید موهای پرپشت تری داشته باشید؟

 • 2 +

  خیر . من ریزش مو ندارم و علاقمندم تا مو های پر پشت تری داشته باشم

 • تیم سلامگ تیم سلامگ مدیر انجمن
  • 22 بهمن 1397
  4 +

  سلام دوباره به شما

  خدارو شکر که مشکل ریزش مو نداری. این نشون میده که احتمالا در مراقبت از خودت و موهات عملکرد خوبی داری. اما چگونه موهای خود را پرپشت کنیم ؟

  نکته اصلی اینجاست که تراکم موی سر هر کسی (یعنی تعداد مو در واحد سطح پوست) علاوه بر زمینه های ارثی، در طول زندگی تحت تاثیر سبک زندگی و میزان مراقبتی که از اونها می کنه متغیر هست.

  1- برای پرپشت کردن موی سر اولین کاری که می‌شه کرد پرهیز از شامپوها، نرم کننده‌ها و حالت دهنده‌هایی هست که بر پایه‌ی مواد شیمیایی درست شدن. البته مواد شیمیایی موجود در شامپو، نرم کننده و یا حالت دهنده ها روی موی همه ی افراد اثر منفی نداره اما خوب بهتر هست که در استفاده از اونها احتیاط داشته باشی. موادی نظیر Sodium laurel و Laurel sulfate در ترکیب شامپوها استفاده می شن که با از بین بردن چربی طبیعی روی پوست سر و مو باعث ضعیف شدن مو می‌شن. توی بازار می‌شه با کمی دقت  و جستجو شامپوهایی رو پیدا کرد که بر مبنای روغنهای گیاهی تولید و فرآوری شدن.

  2- دومین پیشنهاد برای داشتن موی پرپشت این هست که هر روز اونها رو نشوری! پوست سر ما از خودش چربی طبیعی‌ای رو ترشح می کنه که برای سلامتی مو و پوست سر لازم و ضروریه. کسانی که هر روز موی سرشون رو می شورن با از بین بردن این چربی طبیعی باعث ضعیف شدن ریشه‌ی موها و نهایتا کم پشت شدن موهای خودشون می‌شن. البته بعضی از افراد موهای چربی دارن و لازم هست که به دفعات بیشتری در طول هفته اونها رو بشورن. پیشنهاد این هست که بیشتر از چهار بار در هفته موهاشون رو نشورن. البته اگر دیر به دیر هم موی سر شسته بشه ( بسته به میزان چربی سر) ممکن هست که دچار شوره سر بشید. بایستی که به ریتم خودت دست پیدا کنی. طوری که پیش از چرب شدن بیش از حد موهات و نه اونقدر زود به زود به حمام بری و با شامپویی مناسب اون رو شستشو بدی.

  3- برای داشتن موهای پرپشت از روغنهای گیاهی مثل روغن بادام تلخ، روغن رزماری، روغن نارگیل در هنگام شانه زدن استفاده کن. برای این کار چند قطره از روغن رو روی شانه‌ یا بورس موی خودت بچکون و بعد شروع کن به شانه کردن تا موهات به این روغن طبیعی آغشته بشه. حتی میشه سه تا 5 قطره از این روغن روغنها رو با شامپویی که می‌خوای به سرت بزنی مخلوط کنی و باهاش موهات رو بشوری.

  4- در استفاده از بورس و شانه‌ی مو دقت کافی داشته باش. بهتر هست از شانه و بورسی استفاده کنی که دندانه های نسبتا کمتری داشته باشند. اگر بورس پر دندانه ای رو انتخاب کنی احتمال کنده شدن موهای با ریشه ی ضعیفتر هنگام بورس زدن موها بیشتر هست. بویژه وقتی موهات هنوز خیس هستند بورس و یا شانه رو به آرومی بزن و البته مدل مویی رو انتخاب کن که بخاطرش مجبور نشی به سختی به موهات شونه و بورس بزنی و فشار بهشون بیاری چون پرپشت شدن مو به جلوگیری از ریزش موهایی که ریشه‌ی ضعیفتری دارن هم ربط داره.

  5- از اتوی مو و سشوار داغ پرهیز کن. حرارت زیاد مو رو تضعیف می کنه و شانس ریزش مو رو بیشتر می کنه.

  6- بگذار موهات بافت و استایل طبیعی خودش رو داشته باشه. رنگ مو و مواد شیمیایی دیگه ای که خیلیها برای زیبایی مو استفاده می کنن به موها در درازمدت آسیب وارد می کنه.

  7- موهات رو همینطور که هستند دوست داشته باش :)

  شاد و سلامت باشی

   

   

 • 3 +

  از اینکه کامل جواب دادید سپاسگزارمارسال پاسخ

جهت ارسال پاسخ وارد حساب کاربری خود شوید