سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز


5 +

ضد تعریق درایسول

سلام و درود خدمت کاربران و کارشناسان عزیز

آیا استفاده از ضد تعریق ها و به طور خاص ضد تعریق درایسول Extra strength باعث مشکل و سرطان میشود؟!

و توصیه شما برای کاهش تعریق و رفع بوی بد بدن چیست؟

 • تیم سلامگ تیم سلامگ مدیر انجمن
  • 06 بهمن 1397
  9 +

  سلام نیمای عزیز

  در خصوص داروی درایسول تقریبا با اطمینان می‌شه گفت که باعث سرطان نمی‌شه. البته مثل هر داروی دیگری (چه گیاهی و چه شیمیایی) این دارو هم دارای یک سری عوارض احتمالی هست که بعنوان کسی که ازش استفاده می‌کنی لازم هست نسبت به علایم مربوط به این عوارض آگاهی کافی داشته باشی. 

  اونطور که در گزارشات FDA مورد اشاره قرار گرفته شانس بروز عوارض احتمالی برای این دارو کم هست .این عوارض شامل خارش، التهاب و قرمزی در محل استفاده هستند. البته عوارض جدی و خطرناک هم در موارد نادری بروز پیدا کرده که بعلت آلرژی شدید فرد مصرف کننده به ماده‌ی موثره‌ی این دارو که ترکیبی از آلومینیوم در خودش داره رخ داده. 

  دقت داشته باش که این دارو فقط برای استعمال خارجی هست و نباید روی محلی که خراشیده شده و یا زخم داره استفاده بشه. در نزدیکی دهان و بینی هم ازش استفاده نکن. 

  در مجموع جای نگرانی نداره اگر تا بحال با استفاده از این داروی پر طرفدار، مثل تعداد بسیار زیادی از دیگر مردم زمین تونستی مشکل تعریقت رو کنترل کنی. بویژه اگر زمینه‌ی حساسیت و آلرژی نداشته باشی و در هنگام ملاقات با پزشک شرح حال خوبی از خودت ارایه داده باشی می‌تونی با خیال راحت به استفاده از درایسول ادامه بدی.

  البته به خاطر داشته باش که احتمال تداخل برخی داروها با ماده‌ی موثره‌ی درایسول توی بدن وجود داره. حتی با اینکه این دارو رو موضعی استفاده می‌کنی. پس اگر برای موردی دیگه به پزشک مراجعه داشتی و ازت در خصوص سابقه‌ی مصرف دارو سوال پرسید به نام این دارو اشاره کن. 

  اما در خصوص پرسش دومی که داشتی پاسخ مفصله...

  اول باید از خودت بپرسی که کمتر عرق کردن برای تو چه مفهوم و نتایجی به دنبال داره؟ 

  مثلاً اینکه خیلی از افراد ممکن هست بخاطر تعریق زیاد و نمایان شدن اثراتش روی لباسی که می‌پوشن در ظاهر شدن توی جمع دچار شرم و خجالت بشن. یا اینکه اعتماد بنفسشون کاهش پیدا کنه. یا اینکه مثلا کمتر عرق کنی از شر تعویض زودهنگام لباسها خلاص می‌شی. پاسخ رو بطور شفاف برای خودت داشته باش و این رو هم بدون که این مشکل رو آدمهای بسیاری مثل تو، کمی خفیف‌تر یا شدیدتر تجربه کردن و می‌کنن.

  پس با این موضوع راحت باش و در گام نخست به عنوان یک واقعیت موجود همه جوره بپذیرش.

  راه حلهای مختلفی علاوه بر استفاده از ضد تعریقها برای درمان و کنترل عرق کردن وجود داره. ازجمله این راهکارها می‌شه به موارد زیر اشاره کرد:

  در انتخاب و پوشیدن لباسها دقت بیشتری داشته باش. لباسهایی رو انتخاب کن که متناسب با فصل و دما از قابلیت تنفس خوبی برخوردار باشن. البته این موضوع همیشه میسر نیست و انتخاب لباس در عمده‌ی موقعیتها تحت تاثیر شرایط، زمان و فرهنگ هست اما با کمی دقت در جنس لباسهایی که تهیه می‌کنی می‌تونی نتیجه‌ی بهتری بگیری. 

  در رژیم غذایی خودت بازنگریهایی داشته باش. برخی مواد غذایی تحریک کننده‌ی تعریق بدن هستند .خوبه که با مشورت با یک متخصص تغذیه اونها رو بشناشی و در مصرفشون دقت نظر بیشتری به خرج بدی. 

  مجموعه‌ای از راهکارهای خانگی و داروهای گیاهی هم در این خصوص می‌تونن کمک کننده باشن که به زودی ویژه‌ی خود شما تو سلامگ یک مقاله در اینباره منتشر می‌کنیم.

  بطور منظم ورزش کن! بیشتر ورزش کردن باعث می‌شه که تعریق در موقعیتهای استرس‌زا به طور قابل توجهی کاهش پیدا کنه. 

  و ریلکس باش! با حفظ آرامش و تمرکز، انسان توان شفا بخشی بی‌حد و مرز خودش رو می‌تونه به نمایش بگذاره. حتی در بیماریهای سخت و لاعلاج هم آرامش خاطر و ذهن مثبت کارسازه. پس روی این نکته‌ی آخر حسابی کار کن.

  در پایان امیدوارم سرشار از حس خوب تندرستی باشی و پاسخ ما رو مفید یافته باشی.

 • 3 +

  ممنونممم تشکررر ، فوق العاده بود پاسخ کامل و جامع تون و جواب سوالم رو خیلی خوب گرفتم  ، از سلاموز هم که چنین فضای عالی رو برای بهره مندی از کارشناسان خبره فراهم کرده ممنون و قدردان هستم. مستدام و سلامت باشیدارسال پاسخ

جهت ارسال پاسخ وارد حساب کاربری خود شوید