سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز


3 +

علت سردرد بالای سر متمایل به چپ به طرف گوش

 سلام من 46 سالمه ولی تغذیه و نرمش روزانه منظم و خوبی دارم . امروز از ظهر تا شب (الان) یک سردرد خفیفی در بالای سرمتمایل به چپ برام پیش آمد این سردرد خفیف بعد از یک ناراحتی  پیش آمد آیا امکان داره این سردرد از فشار عصبی باشه و ممکنه فشار خون در این لحظه بالا رفته باشه .  البته دندان عقلم هم چند روزی است که توش کلا خالی شده ولی چون بهش می رسم عفونت نمی کنه

با سپاس فراوان 

 • 3 +

  سلام علی عزیز

  امیدوارم کسالت شما برطرف شده باشه. این که اهل نرمش و رعایت رژیم غذایی سالم هستید خیلی عالیه و می‌تونه شما رو در برابر بیماریهای بسیاری ایمن کنه . نخستین پیشنهاد ما این هست که حتماً با مراجعه به مرکز خدمات جامع سلامت در نزدیکی محل زندگی یا کارتون و تشکیل پرونده مراقبتهایی مثل کنترل فشار خون رو بصورت روتین انجام بدید.  حتما می‌دونید که فشار خون بالا چقدر می‌تونه خطرناک باشه. برای اینکه فشار عصبی تون را کنترل کنید، تکنیکهای متعددی وجود دارند که برای رهایی از فشارهای روانی که این روزها خیلی از افراد رو تحت تاثیر قرار می‌ده بسیار کاربردی هستند. به زودی آموزش مفصلی در این خصوص از طریق سلاموز در اختیار همه قرار می‌گیره. تا اون زمان پیشنهاد می‌کنیم که با کمی تمرین تنفس عمیق و آگاهانه و دور شدن از محیط استرس‌زا آرامش رو به خودتون هدیه کنید. در خصوص دندون عقلتون هم باید بگیم که حتماً نیاز به ویزیت توسط دندونپزشک داره. چون عفونت احتمالی دندون می‌تونه مشکلات متعددی رو برای سلامت دیگر اندامهای بدن پدید بیاره. 

  تندرست و شادمان باشید

 • 3 +

  سلام و وقت بخیر

  امیدوارم تا به الان سردرد شما برطرف شده باشد.

  سردرد یکی از شایع ترین علل مراجعه ی افراد به یک متخصص مغز و اعصاب هست و اغلب هم علل غیر ارگانیک دارند. در توضیحات شما اشاره ای به سابقه ی فشارخون نکردید و سابقه ی سردردهای مشابه یا داشتن میگرن. اینکه سردرد شما ضرباندار هست یا نه و اینکه همراه با علایم دیگری مثل تهوع و استفراغ یا سرگیجه یا درد گردن هست یا خیر. اینکه در جشمتان احساس فلش زدن نور دارید یا نه و یا سردردتان با صدا و نور یا. غذا تحریک شده یا ضمن سردرد با این محرکها تشدید می یابد یا خیر. با وجود شرح حالی که از خود دادید به نظر نمیرسد که مشکلی جدی باشد و احتمال زیاد سردرد تنشنی باشد... البته با توجه به اینکه هیچ علامتِ دیگری را ذکر نکرده اید. توصیه ی من به شما در صورت تکرار این سردردها به متخصص مراجعه کنید تا معاینات کامل انجام گردد.

  شاد باشید

 • 1 +

  ممنون از پاسخ های خوبتان هیچ یک از علایم میگرن یا سینوزیت یا دیگر علایم مثل تهوع ودیگر مواردی را که ذکر فرمودید ندارم با بررسی پاسخ های شما احتمال فشار خون  را می دهم گرچه سابقه ی آن را ندارم ولی با برطرف شدن استرس و بعد از استراحت شبانه  سردرد اندکم خوب شد. 

  آیا راهی وجود داره که بدون دستگاه فشار خون فشار را گرفت مثلا از طریق شمردن نبض یا تعداد نفس یا چیز های دیگر؟ با تشکر از توجهتان

 • 3 +

  سلام و وقت بخیر.

  در ارتباط با اندازه گیری فشار خون برای افراد غیرمتخصص, تنها راه استفاده از فشار سنج و البته استفاده ی صحیح از آن است.

  بعلاوه که هر فشارِ بالایی ایجاد سردرد نمیکند.

  شاد باشید.ارسال پاسخ

جهت ارسال پاسخ وارد حساب کاربری خود شوید