سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز


3 +

لیپولیز لیپوساکشن لیپوماتیک

سلام تشکر از سایت خوب شما. خواهشاً در مورد روشهای لاغری لیپولیز لیپوساکشن لیپوماتیک توضیح بدید و اینکه آیا این روش های لاغری را توصیه می کنید؟ 

 • گروه دایوین گروه دایوین مدیر انجمن
  • 28 آذر 1397
  3 +

  سلام و روزبخیر

  تفاوت لیپولیز و لیپوساکشن: در لیپولیز با یک بی حسی موضعی و فرآیندی 1تا 3 ساعته چربی های زیر پوست به شکل مایع در میان و بعد از بدن دفع می شوند. در این روش نیازی به جراحی وجود نداره و به وسیله لیزر این کار انجام میشه. اگر چربی زیر پوستی شما بین 1 تا 6 سانت باشه واجد شرایط هستید در غیر این صورت برای شما مناسب نیست. همینطور اگر افتادگی شدید پوست داشته باشید لیپولیز نمیتونه این افتادگی رو به طور کامل از بین ببره و لیپوساکشن توصیه میشه. 

  اما اگر افتادگی شما کم تا متوسط باشه لیپولیز بهتره و میتونه شکم رو صاف تر از قبل کنه و بافت اون رو جمع کنه. به علاوه اینکه از لحاظ زیبایی جای زخم کمتری باقی میمونه و تنها 2 تا 4 ماه نیاز به بستن گن دارید.

  در لیپوساکش پزشک یکسری لوله رو وارد ناحیه مورد نظر میکنه و چربی رو با مکش بیرون میکشه. ممکن هست اگر حجم این ناحیه بالا باشه، از بیهوشی استفاده بشه و تا 6 ماه باید از گن استفاده کرد.

  اما لیپوماتیک: این روش مزایای بیشتری نسبت به موارد بالا داره چون پوست بهتر جمع میشه و درد کمی رو بیمار بعد از فرآیند تجربه میکنه. همچنین زمان کمتری طول می کشه تا به زندگی عادی خودش برگرده و کبودی ها زودتر از موارد بالا بهبود پیدا می کنند. در این روش نیاز هست یک ماه گن بسته بشه.

  به طور کلی اگر با رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی بتونید وزن خودتون رو کم کنید بهتر هست. اما در بعضی موارد خاص اینقدر این اضافه وزن زیاده که فرد قادر به فعالیت نیست و به مفاصل بدن آسیب میرسه. در این صورت پزشک توصیه میکنه با جراحی مقداری از چربی رو خارج کنید و بعد با رژیم غذایی و ورزش وزنتون رو به تدریج پایین بیارید.ارسال پاسخ

جهت ارسال پاسخ وارد حساب کاربری خود شوید