سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز


2 +

چرا این روزها توجه بیشتری به داروهای سنتی و گیاهی می کنیم؟

با اینکه علم پزشکی و داروسازی پیشرفتهای شگرفی در سالهای گذشته داشته اما بسیاری از ما گرایش و علاقمندی به داروهای گیاهی و سنتی برای برطرف کردن مسایل سلامتی و یا حتی تقویت جسم و روانمون داریم. تجربه و نظر شما در این مورد چیه؟

 • ستاره محمدی  ستاره محمدی
  • 11 مرداد 1397
  3 +

  این تصور که وقتی یک ماده منشا گیاهی داشته باشه بی ضرر هست از قدیم تا الان بین مردم رواج داشته در صورتی که هیچ تضمینی برای بی ضرر بودن یک ماده گیاهی وجود نداره مثلا مواد مخدری مثل تریاک یا حشیش منشا کاملا گیاهی دارند.اما دیده میشه که وقتی ما برای رفع یک مشکل سراغ داروهایی گیاهی میریم واقعا جواب میگیریم .اما از نظر من چون مکانیسم این مواد بر بدن ما ناشناخته هست هرچند ممکنه یک مشکل رو برطرف کنند اما  ممکنه روی بقیه ارگان ها تاثیرات نامطلوب بگذارند(چون این دارو ها خالص سازی نشدن ممکنه در کنار مواد مفید مواد مضر هم داشته باشند  )

 • 2 +

  به نظر من اگرچه داروهای گیاهی در طولانی مدت بهبودی ایجاد می کنند ولی با این وجود چون ضرر کمتری دارند و واکنش های کمتری نسبت به داروهای شیمایی ایجاد میکنند طرفدار بیشتری دارند.

  علاوه بر این در کشور ما صنعت داروسازی به دلیل تحریم های اعمال شده دارای مشکلات زیادی است و به دلیل نبود مواد اولیه مناسب در چند سال اخیر کیفیت داروها به شدت کاهش یافته واگر فردی بخواهد نمونه های خارجی آنها را تهیه کند باید هزینه زیادی بپردازد چه بسا افراد به سمت طب سنتی روی آورده اند و ترجیح میدهند از گیاهان دارویی استفاده کنند.

 • سحر شیرانی سحر شیرانی
  • 12 مرداد 1397
  1 +

  من فکر می کنم مهمترین دلیلی که مردم را به سمت داروهای گیاهی می کشونه، تصور و باور به بی ضرر بودن آنها داره. البته ممکن هست در خیلی از موارد هم واقعاً اینطور باشه اما همین تصور می تونه در مواردی آسیب های جدی به فرد برسونه و حتی جونش را به خطر بندازه. اما به طور کلی من فکر می کنم اگر این داروها توسط متخصصین طب سنتی تجویز بشه و مثل هر داروی دیگری خودسرانه مصرف نشه، واقعاً می تونه موثر باشه. ارسال پاسخ

جهت ارسال پاسخ وارد حساب کاربری خود شوید