سلآموز بیاموز تا سالم باشی

سلاموز
پیش نمایش دوره

راهنمای کامل رهایی از استرس و اضطراب در دوران بارداری


همه‌ی آنچه که برای رهایی از اضطراب در دوران بارداری باید بیاموزید و انجام دهید

مشخصات دوره


 • 2 فصل
 • 9 قسمت
 • زمان 7 ساعت 46 دقیقه 29 ثانیه


راهنمای کامل رهایی از استرس و اضطراب در دوران بارداری

 • فصل 1: دوره‌ی آموزشی 6 قسمت
  • 1- تغییرات و سازگاریهای بدن در دوران بارداری
   9:10
  • 2- فشار روانی و خطرات ناشی از آن
   14:17
  • 3- کنترل فشار روانی و منافع حاصل از آن
   2:32
  • 4- چطور برای انجام یک تمرین آرامسازی آماده بشوید؟
   3:21
  • 5- راهنمای گام به گام انجام آرامسازی عضلانی به روش جاکوبسن
   18:10
  • 6- برنامه راهنمای تنظیم هدف برای انجام منظم تمرینات آرامسازی + فایل قابل چاپ برنامه
   7:28
 • فصل 2: موسیقی‌های آرامشبخش مخصوص دوران بارداری 3 قسمت
  • 1- پیانو نوازشگر روح مخصوص صبحگاه مادر
   41:44
   این موزیک را می‌توانید با هدفون، از طریق بلندگوی تلفن همراه و یا با دستگاه پخش موسیقی در منزل گوش دهید و با حس ناب آن همراه شوید.
  • 2- موزیک آرامش‌بخش برای استراحت عصرگاهی
   1:09:38
   این موزیک با ایجاد تعادل در امواج تتای مغزی یک استراحت عصرگاهی دلچسب و آرام را به شما هدیه می‌دهد. برای تجربه‌ی بهتر با هدفون و با صدای آرام گوش کنید.
  • 3- موزیک آرامش‌بخش برای خواب عمیق
   5:00:09
   این موزیک با ایجاد تعادل در امواج دلتای مغزی برای شما آرامش و تجربه‌ی خوابی عمیق را به ارمغان می‌آورد. برای تجربه‌ی بهتر با هدفون و با صدای آرام گوش کنید.

شاید این اغراق‌آمیز نباشد اگر بگوییم که بارداری متفاوت‌ترین تجربه‌ی تمام زندگی یک زن است. تجربه‌ای بی‌نهایت بی‌نظیر که موهبت آن تنها نصیب جنس لطیف زن شده است.

 

این که بدن تو خانه‌ای امن برای یک زندگی دیگر شده و جنینی فرشته‌خو، با تمام پاکیهایی که از جنس خداوند دارد نخستین ضربانهای قلبش را اینجا و درون رحم تو تجربه می‌کند؛ چیزی کمتر از یک معجزه نیستخیلی از احساسهایی که این روزها با وجود آن دردانه‌ی نازنین  تجربه میکنی حتی قابل وصف با کلمات و گفتار نیستند. گاهی با او حرف می‌زنی و گاهی تصویر لبخندهایش را مجسم می‌کنی... حتی قد کشیدن و رشد او را و بوسیدنش را بارها و بارها از ذهن میگذرانی. 

 

از صمیم قلب به تو تبریک می‌گوییم.

تو در آستانه‌ی مادر شدن هستی. مادر واژه‌ای مقدس و والاست و ما  باور داریم که تو مادری نمونه خواهی بود. مادری نمونه و آگاه...

 

 

 

درست مانند قرار گرفتن در هر شرایط جدید و ابهام آمیز دیگری، تجربه‌ی بارداری بخصوص اگر برای اولین بار باشد همراه با یکسری هیجانات و استرسهاست. هیجان از اینکه روزبروز تغییراتی را در بدن خودت می‌بینی که روی روند زندگی معمولی که پیش از این داشتی تاثیراتی گذاشته و از طرفی آماده‌ی رخداد شگفت انگیز مادر شدن می‌شوی و استرس به خاطر ناشناخته‌های بسیاری که در طول این سفر 9 ماهه با آنها مواجه خواهی شد و گاهی نگرانی‌هایی که فقط و فقط زاده‌ی ذهن تو هستند.

 

لبخند بزن و یک نفس عمیق بکش

 

استرسی که گاهی تجربه می‌کنی یک واکنش طبیعی در بدن توست که باید آگاهانه آن را کنترل کنی. تو عازم سفری هیجان انگیز و پر شگفتی شدی. اما در این سفر تنها نیستی. فرشته‌ای زیبا را در دل و جان با خود حمل می‌کنی و همسر، پدر، مادر و اطرافیان تو و همینطور "سلاموز" قدم به قدم در کنارت هستند. در کنار تو هستند تا  وجود لبخند بر روی لبانت را ضمانت کنند. برای کنترل استرس در هر دورانی از زندگی بایستی نخست آن را به خوبی بشناسیم و سپس با تمرین و تکرار تکنیکهای مفید و کاربردی، کنترل آن را به یک عادت همیشگی تبدیل کنیم. شناختن عوامل استرس‌زا و توانمند شدن در مدیریت و کنترل استرس در دوران بارداری بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

 

می‌پرسی چرا؟

چون تو در این سفر 9 ماهه تنها نیستی. هر بار که قلب تو با آرامش و عشق در حالی که لبخند بر لب داری بتپد، فرشته نازنینی که در دل داری هم احساس عشق و آرامش خواهد کرد. پس باید یاد بگیری که چگونه این روزها لبخند و آرامش را در هر لحظه از زندگی خود جاری کنی. قلب تو باید هر لحظه با عشق و آرامش بتپد و لبخند بر لبانت هر روز باید پر رنگتر از قبل باشد. در این سفر شگفت انگیز ما هم با افتخار و عشق در کنار تو هستیم تا بیاموزی که چگونه استرس را به لبخند تبدیل کنی. تمام تلاش ما این است که تا پایان این سفر فرشته‌ای که خانه‌اش تن توست، غرق در آرامش باشد. در کنار تو هستیم تا آرامش و لبخندت را بیمه کنیم. بیمه ای از جنس آموختن.

 

 

  

چرا باید در این دوره‌ی آموزشی شرکت کنید؟ 

پژوهشهای علمی این موضوع را به خوبی نشان داده‌اند که استرس بارداری بخصوص در سه ماهه نخست و همچنین سه ماهه پایانی بارداری به سراغ مادران می‌آید. در سه ماهه نخست شاید به خاطر تازگی این تجربه از زندگی و در سه ماهه آخر به دلیل نزدیکتر شدن به لحظه‌ی شگفت انگیز مادر شدن. البته این تمام ماجرا نیست و تغییراتی که در بدن رخ می‌دهد چه آنهایی که با چشم می‌توان دید مانند اضافه وزن و چه آنهایی که به هورمونهای شما بر‌میگردد هم بی‌تاثیر نیستند. حتی برای خانمهایی که پیشتر تجربه‌ی بارداری داشته اند هم استرس و اضطراب پدیده‌ای دور از انتظار نیست. بخصوص اگر دورانی از انتظار طولانی برای فرزند دار شدن را پشت سر گذاشته باشند و یا اینکه تجربه‌ی دشوار سقط داشته باشند. استرس در دوران بارداری در صورت کنترل نشدن می تواند اثرات نامطلوب بعضاً بلاند مدتی را برای مادر و همچنین فرزند داشته باشد. از جمله مشکلاتی نظیر افسردگی پس از زایمان برای مادر و مشکلاتی مانند لب شکری برای نوزاد...

 

خوشبختانه کنترل استرس و اضطراب یک مهارت آموختنیست و پیش تر هم در یک مقاله‌ی آموزشی مفصل در سلامگ در موردش مطالبی نوشته‌ایم که می توانید در اینجا بخوانید. تکنیکها متعددی وجود دارند که با تمرین و تکرار می‌توانند سطح استرس و اضطراب را به خوبی در افراد کاهش دهند. دانستن این تکنیکها برای هر خانم بارداری ضروریست. چرا که سلامت او با سلامت آینده فرزندش نیز گره خورده است. فرزندی که می تواند درخشان ترین آینده را داشته باشد. با کمی جستجو و پرس و جو متوجه خواهید شد که آموختن شیوه‌های مدیریت و کنترل استرس به صورت جامع، مصور و با راهنمای گام به گام آن هم به زبان فارسی چیزی نیست که بتوان آن را یافت. از طرفی تقریبا بیشتر خانمهای باردار با توجه به محدودیتهای حرکتی که دارند شرکت کردن در کلاسهای آموزشی حضوری برای این منظور را ترجیح نمی‌دهند. حتی اگر چنین کلاسها و آموزشهایی را در محل زندگی خود پیدا کنند. این در حالیست که آموزش حق اساسی هر مادر بارداریست. 

 

این واقعیتها موتور محرکه تیم سلاموز بودند که با تلاشی طولانی مدت توسط اعضای خبره و با تجربه خود و به پشتوانه‌ی دانش روانشناسی تغییر رفتار در قالب چندین فرایند پژوهشی مصوب مراکز معتبر دانشگاهی، مجموعه آموزشی‌ای را فراهم کنند که درخور و برازنده بانوان نازنین سرزمینمان ایران باشد. آموزشی که مبتنی بر آخرین دستاوردهای علمی از معتبرترین منابع استخراج شده و توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه متخصص در زمینه آموزش الکترونیک حوزه سلامت بصورت چندرسانه‌ای جذاب، ساده سازی شده برای آموزش و مبتنی بر تئوریهای روانشناسی تغییر رفتار برای شما فراهم شده است. ما برای طراحی هر یک از جملاتی که در آموزش حاضر خواهید شنید ساعتها زمان صرف کرده ایم و با دل و جان و با علم و دانش بسته‌ی آموزشی‌ای را فراهم کردیم که علاوه بر دریافت کد اخلاق ملی، کد بین المللی IRCT به شماره IRCT20180529039898N1 را برای مرحله‌ی پژوهشی خود دریافت کرده است. همه‌ی این تلاشها برای این بوده است که باور داریم شما شایسته دریافت بهترین و با کیفیت ترین آموزشها هستید. آموزشهایی که بتواند تندرستی شما و نوزاد آینده‌تان را تضمین کند. 

 

در این دوره آموزشی شما ابتدا با تغییرات بدن در دوران بارداری آشنا خواهید شد. تغییراتی که طبیعی هستند را خواهید شناخت و مراقبتهای لازم در هنگام مواجهه با تغییرات غیر طبیعی را فرا خواهید گرفت. سپس در خصوص چیستی فشار روانی و استرس، همچنین مهمترین منابع ایجاد آن با شما صحبت خواهیم کرد. در خصوص مضرات استرس در دوران بارداری برای سلامت شما و جنین نکات کلیدی ای را فرا می گیرید تا لزوم کنترل و مدیریت استرس برایتان روشن شود. سپس مقدمات آماده شدن برای انجام تکنیک آرامسازی عضلانی را با هم مرور می کنیم و بعد در قسمت اصلی این آموزش با یک راهنمای گام به گام تصویری راهنمای شما خواهیم بود تا تمرین ریلکسیشن را در منزل انجام دهید. ما به اینها اکتفا نکردیم و برای قویتر شدن شما در شکست دادن استرسهای احتمالی ای که در دوران بارداری تجربه می کنید، در یک قسمت ویژه به شما نحوه‌ی هدفگذاری برای انجام روزانه ی این تمرینات را آموزش می دهیم. حتی فایل برنامه هفتگی انجام تمرینات طبق راهنمای تصویری دوره را هم در این بسته آموزشی برای شما قرار دادیم تا آن را چاپ کنید و هر روز تیک انجام دادن تمرین را روی آن بزنید. شگفت زده شدید؟

هنوز تمام نشده

 

در فصل دوم از این بسته آموزشی بیش از 4 ساعت موزیکهای آرامشبخش ویژه‌ی ساعتهای مختلفی از شبانه روز را برای شما آماده کردیم که هم می توانید آن ها رو گوش دهید و هم اگر دوستت داشتید همراه با آن از تماشای ویدیوهای بی‌نظیری که از زیباترین مناظر دنیا برایتان آماده کردیم لذت ببرید.

 

با شرکت در این دوره‌ی آموزشی چه چیزی دریافت می‌کنید؟

 57 دقیقه آموزش ویدیویی

جزوه تمام رنگی راهنمای هدف گذاری

فایل برنامه هفتگی

 

با ما همراه باشید 

 

 


ثبت نظر

 • کاربرپژوهشی 80 * دوشنبه 12 اسفند 1398
  • پاسخ
  • 0
  • 1

  با سلام بسیارآموزنده و تأثیرگذاربود وازمطالب وکلیپ های صوتی وتصویری استفاده مناسب راکردیم .ازاین بابت ازشمابسیارممنون وسپاسگزارم .

  ارسال بستن

  سلآموزگار
  سلآموز رسمی یکشنبه 24 فروردین 1399
  • 0
  • 0

  از همراهی شما سپاسگزاریم

 • کاربرپژوهشی 87 * شنبه 12 بهمن 1398
  • پاسخ
  • 0
  • 1

  سلام اگه محبت کنید امکان دانلود کلیپ هافراهم شود تا خانوادگی ازطریق تلویزیون قابل تماشا و استفاده باشد باتشکر

  ارسال بستن

  سلآموزگار
  سلآموز رسمی یکشنبه 24 فروردین 1399
  • 0
  • 0

  سلام دوست عزیز این امکان برای همه کاربران خوب سلاموز فراهم شد :)


salamooz loading ...